Kauboji pred prepunom Arenom Zagreb slavili u uzvratu protiv Slovenije

Dodijeljena je i nagrada 'Iztok Puc' za najboljeg mladog hrvatskog i slovenskog igrača, a nagrade su ove godine primili hrvatski juniorski reprezentativac Tin Lučin te slovenski igrač Domen Makuc

Piše: Ida Serdarević | Objavljeno: 29.10.2017.
  • Kauboji  pred prepunom Arenom Zagreb slavili u uzvratu protiv Slovenije

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija u uzvratnoj utakmici protiv Slovenije slavila je 21:20 (9:11) pred prepunom Arenom Zagreb. Ivan Čupić je zabio šest za Hrvatsku, po četiri su dodali Igor Karačić i Mario Vuglač, dok su Mirko Alilović i Ivan Stevanović kombinirano zaustavili 11 lopti. Jure Dolenec je s druge strane osam puta pogodio za Slovence.

Izbornik Lino Červar za početak je istaknuo greške iz prvog dijela utakmice: ‘’Prije svega moram čestitati igračima koji su izdržali pored svih problema koje imamo. Pokazali su posebno u drugom poluvremenu jednu veliku borbu. Odlučila je obrana, odlučio je karakter naših igrača koji su u pravom momentu stisnuli obranu 6-0 koja je djelovala jako gusto. Bila je energična i pokretljiva i nije dozvoljavala prostor kao što je to bilo u prvom poluvremenu. U prvom poluvremenu smo dobro počeli utakmicu, no nakon toga smo mislili da će to biti lako. Upustili smo se u trku s njima gdje su oni u prednosti jer su tehnički bolji od nas. Radili smo stvari koje nisu bile dobre i zbog toga smo završili prvi dio u minusu. Mislim da smo mogli u napadu igrati još bolje. Bilo je dosta pogrešaka koje smo olako napravili i primili lake golove što se ne smije događati na jakim utakmicama koje su pred nama.’’

" Imali smo i dobrih momenata. Kad je trebalo zadnjih 20 minuta je u ekipu ušla jedna stabilnost, jedno samopouzdanje i odlučnost da se ide do kraja. To je samo najava onog što nas očekuje, a očekuju nas vrlo teške utakmice u kojima ćemo morati još bolje igrati jer ovo nije dovoljno da se u seriji pobijedi jači protivnik. Naknadnim radom ćemo podignuti razinu naše igre što je u svakom slučaju imperativ ako želimo na Europskom prvenstvu doći do onoga što želimo, a to je upustiti se u borbu za medalje. Samo jedna homogenizirani tim prijatelja može pobijediti samo ako se uživa u kolektivnoj igri gdje postoji odgovornost’’, nastavio je potom o dobrom stvarima iz utakmice izbornik Červar. Za kraj izbornik se zahvalio mnogobrojnim navijačima koji su došli navijati za Hrvatsku: ‘’Želim se zahvaliti zagrebačkoj publici. Ne znam tko može doživjeti da skoro puna dvorane dođe pozdraviti momčad na prijateljskoj utakmici. Želim zahvaliti publici koja nas je došla bodriti večeras. Mi se moramo odužiti u službenim utakmicama na Europskom prvenstvu i dat ćemo sve od sebe.’’

''Mislim da smo odradili dobar posao u drugom poluvremenu, da smo pokazali karakter i ono što je izbornik tražio od nas, a to je da čekamo svoju priliku, da ne žurimo i da će doći naših pet minuta kada ćemo prelomiti utakmicu. Tako je i bilo. Jednostavno, kada smo poveli tada smo nametnuli svoj ritam i držali smo tu pobjedu. Nije velika, ali pobjeda je pobjeda pred našom publikom. Mislim da bi publika trebala biti zadovoljna, da smo pokazali karakter i onu glad koja je nekad možda nedostajala. Sve je bilo odlično. Kad vidimo našu publiku kako reagira, posebno nakon nekih situacija u drugom poluvremenu kako je publika skočila i dala nam krila, jednostavno ne znam kako ću izdržati do prve utakmice u Spaladium Areni. Jednostavno svi jedva čekamo. Pripremamo se u klubovima samo za to i to nam je veliki motiv. Želimo dati sve od sebe i ostaviti srce na terenu u prvom mjesecu i da pokušamo ljudima vratiti vjeru u naš rukomet'', rekao je Igor Karačić nakon utakmice.

Vratar Mirko Alilović ponovno je u dresu reprezentacije i nije mogao sakriti zadovoljstvo igranja pred domaćim navijačima: ''Vratio sam se doma. Ponovo sam u reprezentaciji i lijepo mi je. Zaista to ne mogu sakriti. Sretan sam i zadovoljan. Branio sam s osmjehom na licu jer meni Hrvatska puno znači i hrvatska reprezentacija mi je dala puno. Ja sam uvijek bio tu za reprezentaciju. Bila je utakmica kakva je bila. Rat na terenu kao da se borimo za finale ili polufinale Europskog prvenstva, a to smo i očekivali nakon tuče u Ljubljani. Bili smo malo umorni i igrali smo sporo u napadu u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu smo uz nekoliko njihovih isključenja što nam je pomoglo, odigrali smo par brzih akcija. Izgubili su oni loptu, mi smo odradili tranziciju i zabili par lakih golova. Tu smo prelomili utakmicu. Moglo je to i lakše, ali mi smo Hrvatska i navikli smo ljude na jedan, dva gola razlike, ali dok se pobjeđuje dobro je. Sigurno da euforija raste. Mislim da će to kulminirati krajem prosinca. Nadam se da će Kopljar i Duvnjak biti s nama da budemo još jači i da s velikim entuzijazmom čekamo Europsko prvenstvo.''