Nogometaši Rijeke poraženi od Hajduka

Piše: Karlo Mjeda | Objavljeno: 03.12.2017.
  • Nogometaši  Rijeke  poraženi   od  Hajduka

Nogometaši  Rijeke  poraženi  su od  Hajduka  u  utakmici  18. kola  Prve  hnl  1:2.  Rijeka  ja  tako  prekinula  niz  protiv  Hajduka  koji  je  trajao  pet i pol  godina  odnosno  2082  dana  u  kojima  Hajduk  nije  uspio  savladati  riječki  sastav. Hajduk  je  poveo  već  u  trećoj  minuti.  Prskalovo  nes(p)retno  ispucavanje  stiglo  je  do  Bašića  koji  je  preciznim  lobom  doveo  goste  u  vodstvo (0:1). Rijeka  je  uzvratila, Gorgon  je  odigrao  za  Kvržića  koji  je  smirio  loptu  za Bradarića. Sjajan  udarac  veznjaka  Rijeke  završio  je  u  mreži  gostiju (1:1).

Rijeka  je  bila  kvalitetnija  momčad, a  iz  prvog  dijela  valja  istaknuti  veliku  priliku  Gavranovića  u  44. Minuti, koji  je  bio  prekratak  nakon  ubačaja  Kvržića.Hajduk  je  poveo  u  53.  minuti.  Erceg  je  uspio  proći  po  desnoj  strani  kaznenog  prostora  i provući  loptu  u  mrežu – (1:2). Rijeka  je  krenula  po  remi, ali  kao  da  je  sreća  okrenula  leđa.  U  52.  minuti  Letica  je  obranio  pokušaj  sa  sedam  metara.Najveću  priliku  Rijeka  je  imala  u  68. Minuti, ali  udarac  Gavranovica  s  bijele  točke  obranio  je  letica.

Autor  :  NIKO  MATEJČIĆ