Britanac Lewis Hamilton

Piše: Karlo Mjeda | Objavljeno: 02.11.2016.
  • DAN KAD JE ISPISANA POVIJEST Lewis Hamilton osvojio Veliku nagradu Meksika i izjednačio se s legenda

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) slavio je  u  utrci formule 1 za Veliku nagradu Meksika bio je vodeći od početka do kraja utrke te je za čak  sedam bodova smanjio zaostatak u ukupnom redoslijedu svjetskog prvenstva za momčadskim kolegom Nicom Rosbergom koji je utrku završio kao drugi. Dok mjesto na najnižoj stubi pobjedničkog postolja na kraju  pripalo   je bilo Nijemcu Sebastianu Vettelu u Ferrariju, iako je ciljem prošao kao četvrti. No,  Nizozemac Max Verstappen (Red Bull),  na cilj došao kao treći, zaradio je pet sekundi kazne za vožnju izvan staze pa je na kraju završio kao peti, iza Vettela i momčadskog kolege Australca Daniela Ricciarda.

Tako Pobjeda u Meksiku  bila je osma u ovoj sezoni za Lewisa Hamiltona i ukupno 51. u karijeri, čime se na ljestvici najuspješnijih vozača svih vremena izjednačio s Francuzom Alainom Prostom na drugom mjestu. No, Daleko ispred svih na  listi  bio je je Nijemac Michael Schumacher s 91 pobjedom u nizu .Dok

aktualni svjetski prvak Hamilton s dvije utrke prije kraja sezone ima čak 330 bodova i u ukupnom redoslijedu zaostaje za Nicom Rosbergom  19 bodova. Odluka o svjetskom prvaku može pasti već za dva tjedna u Sao Paulu gdje  će se  boriti za Veliku nagradu Brazila.Spomenimo za kraj  kako je  posljednja utrka sezone na rasporedu je 27. studenoga u Abu Dhabiju.